HABERLER
ANASAYFA - HABERLER-Vizesiz, Özgür ve Güçlü: Geleceğinizi Güvenceye Alacak Yatırım

Vizesiz, Özgür ve Güçlü: Geleceğinizi Güvenceye Alacak Yatırım

Vizesiz, Özgür ve Güçlü: Geleceğinizi Güvenceye Alacak Yatırım 15.06.2023 Geleceğimi, sevdiklerimi ve yatırımlarımı nasıl güvence altına alırım? Yüksek yaşam standartları ile güvenli bir şekilde yaşamak mümkün mü? Hem yatırımlarımı katlayarak arttırmak hem de dünyada bir uçtan diğer uca özgürce hareket edebilmek yüksekten uçmak mı?
 
Belirsizlik hissi, geleceği düşünürken önünü görememenin verdiği endişe ile oldukça karamsar bir ruh haline sürüklenebilir, aslında var olan, “gerçek olamayacak kadar avantajlı” diyebileceğiniz seçeneklerinizin farkına varamayabilirsiniz. Oysa ki size hemen söyleyebiliriz ki, hayır, hem yatırımlarınızı katlayarak arttırmak hem de dünyada bir uçtan diğer uca özgürce hareket edebilmek yüksekten uçmak değil; son derece gerçekçi bir senaryo. Güvenle, sağlam bir geleceğe adım atmak? Mümkün. Yalnız siz değil ailenizle birlikte? Evet.
 
Bugün İstanbul Kağıthane'de bir daire fiyatına tüm bunlara sahip olabileceğinizi biliyor muydunuz?
 
Gerek dünyada gerek ülkenizde yaşanan gelişmelerle geleceğiniz adına kendinizi güvende hissetmiyor olabilirsiniz. Hangi adımları izlemelisiniz, seçeneklerinizi nasıl arttırabilirsiniz… İşte bu noktada yatırım yoluyla vatandaşlık ve golden visa yani altın vize oturum izni programlarının aslında tam da aradığınız seçenek olabileceğini size hatırlatmak adına buradayız.
 
( Çift Vatandaşlık: Yapacağınız En İyi Yatırım başlıklı yazımızı incelemek için https://www.iydconsulting.com/Haberler/1009/cift-vatandaslik:-yapacaginiz-en-iyi-yatirim )
 
 
İkinci bir vatandaşlık veya oturum iznin kısa ve uzun vadede sağladığı avantajlar
 
Öncelikle endişelerinizi göz önüne aldığımızda, çift vatandaşlığın sağladığı B planı avantajı kesinlikle öne çıkıyor. Çünkü dünya çapında bir B planı demek, gerekmesi durumunda vatandaşı olduğunuz diğer ülkeye veya bu vatandaşlığın size kazandırdığı ikinci pasaportun ayrıcalık sunduğu başka bir ülkeye gidebilme olanağı sunuyor. Bu avantajın yarattığı güvence özellikle de uzun vadede önünüzü net görebilmeniz, ayaklarınızın yere daha sağlam basması için oldukça önemli.
 
Hem kısa hem de uzun vadede olan en büyük avantaj? Kesinlikle vizesiz seyahat özgürlüğünüz. Global mobiliteniz, elde ettiğiniz bu ikinci pasaportla (ki danışmanlığını yaptığımız programlara dahil ülkelerin pasaportları oldukça güçlü) tüm dünya seçeneklerden oluşacak. Yalnızca vizesiz seyahat değil, iş ve eğitim vizelerinden faydalanabilme, aynı şekilde vergi avantajlarıyla ve hareket özgürlüğünün ayrıcalığıyla global bir iş başlatma, varsa büyütme mümkün! Mesela tüm vatandaşlık programlarımızda İngiltere'de vizesiz seyahatın yanı sıra 6 ay da kalabilmeniz mümkün oluyor. Bir Golden Visa (Altın Vize) edinmeniz durumunda ise Avrupa Schengen bölgesindeki ülkelerde her 6 aylık periyotlarda 3 aya kadar ikamet imkanınız oluyor. Yatırım yoluyla vatandaşlık programları çok tercih ediliyor çünkü bu ülkelerin anlaşmaları doğrultusunda Amerika, Kanada, İngiltere, Çin, Schengen ve daha pek çok ülke size birçok iş avantajı sağlıyor.
 
Bir başka kısa ve uzun vadede avantaj: yapacağınız gayrimenkul yatırımı ile döviz kazancı! Örneğin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde yapacağınız emlak yatırımında hem amortisman süresi rekor seviyesinde düşüktür hem de en can alıcı nokta diyebiliriz ki kiralarda İngiliz Sterlini baz alınır! Ayrıca gayrimenkul yatırımınız ile direkt oturma iznine başvurabilir, senede bir bu izni yenileyebilir, 3 yılı tamamladıktan sonra ise yenilemeye gerek kalmadan süresiz olarak oturum iznine başvurabilirsiniz.
 
( KKTC Yatırım ile ilgili bilgi için https://www.iydconsulting.com/kktc-yatirim )
 
Aynı şekilde golden visa için yapacağınız gayrimenkul yatırımınız size sürekli bir gelir sağlayacak, hem de avrupa standartlarında iş, eğitim, sağlık olanaklarından ailecek faydalanabileceksiniz. Özellikle şu anda en finansal olarak avantajı öne çıkan golden visa yatırım seçeneği Yunanistan. Çünkü 31 Temmuz 2023 tarihine kadar hala gayrimenkul yatırım minimum tutarını €250,000 olarak kabul etmekte. Bu tutar €500,000'ya çıkmadan önce bu seçenekten doğru zamanda haberdar olmanın fırsatını kullanabilirsiniz!
 
( Yunanistan Golden Visa ile ilgili bilgi için https://www.iydconsulting.com/Oturma-Izni/1/yunanistan-oturum-izni )
 
 
İstanbulda bir daire mi? Dünya çapında ailecek ayrıcalık ve güvence mi?
 
Bugün bizlerle iletişime geçerek ücretsiz danışmanlığımızdan faydalanabilir, yalnızca bizim aracılığımızla teklif edilebilecek bir yatırım tutarından haberdar olabilirsiniz! Bugün İstanbul'da, (hatta çoğu bölgedeki daire daha bile pahalı) bir daire alma yatırımı yerine, örneğin Saint Lucia vatandaşlığı edinebilir, belirsizliklerden korkmadan geleceğinizi güvence altına alırken Amerikanın, Avrupanın kapılarının aralayabilirsiniz!
 
( Saint Lucia vatandaşlığı https://www.iydconsulting.com/Vatandaslik/5/saint-lucia-vatandasligi )
 
Gerçekten de fazla iyi değil mi? Fakat bu gerçek. Ve bu sizin emeklerinizle inşa ettiğiniz birikim ile yapacağınız yatırımla mümkün.
 
Yalnızca yatırım yoluyla vatandaşlık, golden visa veya KKTC yatırım programları değil, genel bağlamda yatırım seçenekleriniz adına danışmanlık da sağlamaktayız. Bize ulaşın, endişelerinizi, soru işaretlerinizi tartışalım. Size en uygun program hangisi ve neden, nasıl bir yol izlerseniz hayallerinizdeki geleceğe yol çizebilirsiniz konuşalım. Kendinize ve ailenize seçenek yaratmak sizin elinizde!