HABERLER
ANASAYFA - HABERLER-Çift Vatandaşlık: Yapacağınız En İyi Yatırım

Çift Vatandaşlık: Yapacağınız En İyi Yatırım

Çift Vatandaşlık: Yapacağınız En İyi Yatırım 31.01.2023 Dünya çapında gün geçtikçe daha fazla ülke birden fazla uyruklu vatandaş bulundurmak için yatırımcılara yeni fırsatlar sunuyor. Global mobilitelerini arttırmak ve daha birçok avantajdan faydalanmak amacıyla, yatırımcılar çifte pasaporta sahip olmanın artılarını değerlendirmekte ve yatırım yoluyla vatandaşlık programlarını seçmekte. Bu yazımızda neden birçok kişinin birincil vatandaşlığına ek olarak ikinci bir pasaporta sahip olmayı seçtiğini ve 2023 yılında neden sizin de çift pasaport sahibi olmayı kesinlikle düşünmeniz gerektiğini konuşacağız.
 
Seyahat, iş ve yaşam için Global Mobilite ayrıcalığı
 
Çift vatandaşlığa sahip olmak size vizesiz seyahat kapsamında büyük bir özgürlük sağlar. Halihazırda olan pasaportunuzun sağladığı ayrıcalıkları ikiye katlar, seçeneklerinizi arttırır ve de deyim yerindeyse dünyanın kapılarını açar. Örneğin Türk pasaportunuz var ise, Schengen bölgesine vizesiz seyahat sağlayan bir pasaportunuz daha olması sizin için son derece avantajlıdır. Tüm yatırım yoluyla vatandaşlık ve golden visa altın vize programlarımız bu ayrıcalığı sağlamaktadır. Ayrıyetten, Amerika ve Kanada hayallerinizi süslüyorsa, bunun için de kendinize bu programlar ile kolaylıkla yol açabilirsiniz! Örneğin, Saint Lucia vatandaşlığı ile Amerika'da 10 senelik B-1 ve B-2 vizelerine başvurabiliyorsunuz.
 
Kendiniz ve aileniz için bir B planı
 
İkinci bir pasaporta sahip olmanın sizin ve aileniz için daha yüksek düzeyde bir emniyet ve güvenlik sağladığı tartışılmaz bir gerçek. Siyasi istikrarsızlık veya çatışma gibi olumsuz hayat şartlarında, farklı bir ülkeden ikinci bir pasaporta sahip olmak sizin ve sevdiklerinizin güvenli bir şekilde taşınmanıza yardımcı olur. Özellikle de bu gibi savaş durumlarında çifte vatandaşlık, yabancı bir ülkeye girişin reddedilmesine karşı koruma sağlar. Her iki uyruğunuzdan da konsolosluk koruması talep edebilmektesiniz. Mesela seyahat ederken ters giden durumlarda bu size oldukça yardımcı olabilir. Seyahat ederken bir doğal afet, savaş veya başka bir aksilik olursa, ihtiyacınız olan yardımı almak için size en yakın konsolosluğu ziyaret edebilirsiniz.
 
Artan yatırım ve iş fırsatları
 
Birden fazla pasaporta sahip iş adamları, dünya çapında artan yatırım ve iş fırsatlarından yararlanır. Ülkeler arasında serbestçe hareket edebildiğinizde birden çok yerde iş yapmak çok daha kolaydır. Ek olarak, yüksek vergilendirmeye veya sıkı iş düzenlemelerine sahip ülkeler, yabancı yatırımcılar için o kadar çekici olmayabilir. İkinci bir pasaporta sahip olmak, iş koşullarının daha uygun olduğu ülkelerde yatırım yapmanızı sağlar. Örneğin Çin, vizesiz seyahatin nadir olduğu ülkelerden biriyken Grenada vatandaşlığı ile bu ayrıcalığa sahip olabilirsiniz. Aynı şekilde Grenada vatandaşlığı ile Amerika E-2 oturma ve çalışma vizesinden faydalanabilirsiniz! Bir başka artı olarak diğer vatandaşlık programlarımız da aynı şekilde olmak üzere İngiltere'ye vizesiz seyahat ve de yılda 6 aya kadar kalabilme özgürlüğünüz de olur.
 
Gayrimenkul yatırımı seçeneğiyle bir taşla iki kuş
 
Yatırım yoluyla vatandaşlık programlarını incelerken pek çok seçeneğiniz olduğunu göreceksiniz. Her seçeneğin kendine göre artıları vardır ve size en uygun seçeneği analiz edebilmeniz için bir danışmanlık almanız önemlidir. Peki gayrimenkul yatırımı neden bir taşla iki kuş? Sebebi basit! Vatandaşlık programlarımızın hepsi Karayiplerde yer alan, yeryüzündeki cennet olarak görülen ada ülkelerinin programlarıdır. Bu ülkeler, dünyanın yoğun ilgisini çekmektedir ve turizm en büyük ekonomik güçlerinden biridir. Aynı şekilde bu ülkelerin yıllar geçtikçe gayrimenkul değerlerinin devamlı olarak arttığını görmekteyiz ve artacağını öngörmekteyiz. Bu nedenle çift vatandaşlık ile hem ikinci pasaportunuzun ayrıcalıklarının tadını çıkaracaksınız, hem de kendinize uzun vadede Euro/Dolar bazında bir ek gelir sağlayacaksınız!
 
Sonuç olarak çift vatandaşlık dünyadaki en akıllıca yatırım seçeneklerinden biridir diyebiliriz.
  • Birikimlerinizi katlayarak arttıracak,
  • Dünya çapında ayaklarınız yere daha sağlam basacak,
  • Uluslararası bir güvenceye sahip olacaksınız,
  • Ailenize ve kendinize eğitim, sağlık ve yaşam standartları kapsamında birçok seçenek sunabileceksiniz,
  • Özgürce vizesiz seyahat ile dünyanın tadını çıkaracaksınız!
Sizin için kişiselleştirilmiş, ihtiyaç ve isteklerinizin öncelik edinildiği bir danışmanlık hizmeti için, Invest Your Dreams Consulting olarak yanınızdayız! Lütfen aklınızdaki soru işaretleri için bizlerle iletişime geçmekten çekinmeyin.