HABERLER
ANASAYFA - HABERLER-Portekiz Çevrimiçi Altın Vize Yenilemelerini Başlattı

Portekiz Çevrimiçi Altın Vize Yenilemelerini Başlattı

Portekiz Çevrimiçi Altın Vize Yenilemelerini Başlattı 27.01.2023 Bu hafta Portekiz'in göçmenlik makamı SEF, Golden Visa sahiplerinin oturma izinlerini çevrimiçi olarak otomatik yenilemelerini sağlayacak yeni bir çevrimiçi portalın tanıtıldığını duyurdu. Daha önce diğer vize yenileme türleri için kullanılan bu portal, şimdi ilk kez mevcut Golden Visa sahiplerine açılacaktır. 31 Mart 2023 tarihinden önce süresi dolmuş veya süresi dolacak olan Golden Visa Portekiz oturma izinlerine sahip yatırımcılar bu hizmetten yararlanabilecektir.
 
Şimdiye kadar, bir Golden Visa yenileme işlemi gerçekleştirmenin tek yolu SEF'te şahsen randevu almaktı. Artık bu yeni çevrimiçi sistem ile, 2021 ve 2022'de oluşan Portekiz oturum izni yenileme başvuruları iş yükü önemli ölçüde azalacak. Ayrıca, önümüzdeki aylarda vizelerini yenileyecek olan tüm Portekiz oturum izni başvuru sahipleri için süreci hızlandıracak. Çevrimiçi sistem hakkında daha fazla ayrıntı ortaya çıkmaya devam ediyor. Halihazırda bir Altın Vizeniz varsa ve yenilemeniz gerekiyorsa, daha fazla bilgi için avukatınızla görüşmenizi öneririz.
 
Golden Visa için Portekiz'e yatırım yapmayı ve Portekiz vatandaşlığı almayı düşünen yeni müşteriler için, bu haber programın nasıl devamlı olarak geliştiğine dair olumlu bir örnek ve yeni yatırımcılar vizelerini yenilemek için geldiklerinde, çevrimiçi yenileme hizmeti umarız kalıcı bir demirbaş haline gelir.
 
Portekiz Golden Visa Altın Vize programı, Portekiz vatandaşlığı ve Portekiz oturum izni hakkında bilgi almak ve aklınızdaki soru işaretleri için lütfen bizimle iletişime geçin.