HABERLER
ANASAYFA - HABERLER-Yunanistan Golden Visa Fiyatı Artacak mı?

Yunanistan Golden Visa Fiyatı Artacak mı?

Yunanistan Golden Visa Fiyatı Artacak mı? 31.12.2022 Yunanistan Başbakanı Kyriakos Miçotakis, 86. Uluslararası Selanik Fuarında birçok ulusal konuyu, hükümetin gelecek yıl için planlarını ve gündemini tartıştığı yıllık konuşmasını yaptı.
 
Önemli bir duyuru niteliğinde olarak, hükümetin  için minimum yatırım eşiğini ikiye katlamayı planladığından bahsetti. Başbakan konuşmasında, "Yunanlılar için mevcut gayrimenkulü artırmak amacıyla Golden Visa lisansı vermek için yatırım limitini 250.000 Euro'dan 500.000 Euro'ya çıkarıyoruz" dedi.
 
Bu kararın, Yunanistan'ın hızlı bir şekilde ekonomik olarak büyümesi ve emlak değerlerinin yükselmesi sebebiyle, emlak merdivenine çıkmakta zorlanan Yunan uyruklulara daha uygun fiyatlı konut sağlanmasına yardımcı olmak için alındığı düşünülebilir. Yunan hükümeti ayrıca mülk satın almakta zorlanan genç Yunan çiftleri ve aileleri ile mülklerini yenilemek isteyenler için çeşitli finansman girişimleri sözü de verdi.
 
Yunanistan Altın Vize programının fiyat artışının ne zaman yürürlüğe gireceği şu aşamada belli değil, ancak Yunanistan'daki bazı yerel kaynaklar bunun 2023'ün başları olabileceğini tahmin ediyor. Bu yüzden Yunanistan oturum izni almak isteyenlerin ellerini çabuk tutmaları gerekmektedir.
 
Yunanistan Altın Vize programının işlenmesi ortalama 3-6 ay sürer, Yunanistan oturum izni almak için bu nedenle mevcut yatırım seviyesi olan 250.000 € ile devam etmek istiyorsanız, hemen harekete geçmenizi öneriyoruz. Alternatif olarak, gelecek yılki fiyat artışı yatırım bütçenizi aşacaksa, Portekiz'in 280.000 €'dan başlayan Golden Visa programı sizin için daha uygun bir alternatif olabilir.
 
(Portekiz Golden Visa programımızı incelemek için tıklayınız)
 
Program haberlerinden haberdar olmak için lütfen bizlerle iletişimde olunuz.