HABERLER
ANASAYFA - HABERLER-Vatandaşlık Programlarımız ile Global Mobilite Ayrıcalığı

Vatandaşlık Programlarımız ile Global Mobilite Ayrıcalığı

Vatandaşlık Programlarımız ile Global Mobilite Ayrıcalığı 26.12.2022 Yatırımlarınız ile Dünyanın Kapılarını Açmak Mümkün
 
Bu yazımızda yatırım yoluyla vatandaşlık programlarımız ile hangi pasaportlar ile dünyada hangi ülkelere vizesiz seyahat ayrıcalığını elde ettiğinizden bahsedeceğiz. Hayatınızı kolaylaştıracak, sunduğu avantajlarla finansal güvencenizi sağlayacağınız vatandaşlık ve oturum izni programlarımız, global mobilite özgürlüğüne sahip olmanıza fırsat tanıyor.
 
Dünyadaki en güçlü pasaport sıralamasında 2022 itibariyle oldukça iyi konumlara yerleşen ve kazançlarınızın yatırım tutarınızdan kat kat daha fazla olduğu vatandaşlık programlarıyla elde edeceğiniz pasaportlarda ilk olarak 144 ülkeye vizesiz/kapıda vize ile giriş yapılabilen Saint Kitts ve Nevis pasaportundan bahsedelim.
 
Saint Kitts ve Nevis pasaportuyla Avusturya, İngiltere, Fransa, Danimarka, Finlandiya, Almanya, Yunanistan, İsviçre, Belçika, Hong Kong, İtalya, Norveç, Portekiz, Brezilya, İsveç ve daha birçok ülkeye vizesiz giriş yapabilirsiniz! Pasaport Index'e göre %72 dünya çapında seyahat özgürlüğü sağlayan Saint Kitts ve Nevis pasaportu şüphesiz oldukça güçlü.
 
Hemen ardından 141 ülkeye vizesiz/kapıda vize ile giriş yapma hakkı tanıyan Antigua ve Barbuda pasaportu, %71 dünya çapında seyahat özgürlüğü sağlamakta. Saint Kitts ve Nevis pasaportuyla aynı şekilde Antigua ve Barbuda pasaportuna sahip olduğunuzda Schengen ülkeleri, İngiltere gibi prestijli ülkelere vize engeline takılmadan özgürce seyahat edebiliyorsunuz.
 
Saint Lucia pasaportunun 137 ülkeye vizesiz/kapıda vize ile giriş yapma hakkı tanıdığını ve dünya çapında %69 oranında bir seyahat özgürlüğü sağladığını görüyoruz. Yine Schengen ülkeleri ile İngiltere'ye vizesiz seyahat ve yılda 6 aya kadar kalma imkanı avantajı sağlayan Saint Lucia pasaportu ile aynı zamanda St Lucia dışında gelirlerinizin vergiye tabi olmayışı ve St Lucia'da kişisel gelir vergisi bulunmaması da vatandaşlık programına yoğun ilgi olmasına sebep oluyor.
 
Sıralamada 136 ülkeye vizesiz/kapıda vize ile giriş imkanı tanımasıyla karşımıza Grenada pasaportu çıkıyor. Grenada pasaportuyla Schengen ülkelerinin ve İngiltere'nin yanı sıra Çin'e de vizesiz giriş avantajı elde edilmesi dikkat çeken bir etken. Grenada vatandaşlığı alındıktan sonra E-2 anlaşması vasıtasıyla ABD'de oturma ve çalışma iznine başvuru imkanı, başvuru sahibinin tam vatandaşlık alması ve aile üyeleri için vatandaşlık ve pasaport elde etme imkanı, dünya çapında elde ettiğiniz gelirlerin vergiye tabi olmaması, Grenada vatandaşlığı programı kapsamında sermaye kazancı, miras ve hediye gibi ikincil vergiler uygulanmaması da yatırım yoluyla Grenada vatandaşlık programını harika bir fırsat olarak öne çıkarıyor.
 
Listenin hemen bir sonraki pasaportu 134 ülkeye vizesiz/kapıda vize ile giriş hakkı tanıyan Dominika pasaportu. Yine Schengen ülkeleri, İngiltere'ye ve Çin'e vizesiz giriş imkanı tanıyan Dominika pasaportu için vatandaşlık programını incelediğimizde fiziki olarak ikamet zorunluluğu bulunmaması, başvuru sahibinin tam vatandaşlık elde etmesi ve bu vatandaşlığın alt soylara intikal edebilmesi gibi avantajlar karşımıza çıkıyor.
 
Vatandaşlık programlarımızın yanı sıra, Golden Visa, yani Altın Vize ile oturum izni programlarımızın da global mobilite sağlama yolunda büyük fayda sağladığı kesin. Örneğin Portekiz oturma izni dahilinde tüm Schengen ülkelerine vizesiz giriş yapabiliyorsunuz. 5 yıl sonrasında vatandaşlığa başvurma hakkı kazanmanızla birlikte, dünyada en güçlü pasaportlar sıralamasında 2022 itibariyle 173 ülkeye vizesiz/kapıda vize ile giriş hakkı tanıyan, dünya çapında %87 oranında seyahat özgürlüğü sağlayan Portekiz pasaportuna sahip olabiliyorsunuz.
 
Bir diğer oturma izni Golden Visa programı olan Yunanistan Golden Visa Oturma İzni ile de ikamet izni dahilinde Schengen bölgesine vizesiz seyahat imkanınız ve Schengen bölgesindeki ülkelerde her 6 aylık periyotlarda 3 aya kadar ikamet imkanınız oluyor. Ardından 7 yıl sonrasında vatandaşlığa başvuru hakkı elde edebilir, sıralamada Portekiz'den hemen sonra gelerek 172 ülkeye giriş avantajı veren Yunan pasaportuna sahip olabilirsiniz.
 
Yatırım yoluyla vatandaşlık ve Golden Visa oturma izni programlarımızda ilgili detaylı bilgi almak, yalnızca bizler aracılığıyla faydalanabileceğiniz fırsatlardan haberdar olabilmek için lütfen bizimle iletişime geçin. Dünyanın kapılarını aralamak, güvenli ve emin adımlarla oldukça mümkün…