HABERLER
ANASAYFA - HABERLER-Golden Visa: Yatırım Yoluyla Oturma İzni

Golden Visa: Yatırım Yoluyla Oturma İzni

Golden Visa: Yatırım Yoluyla Oturma İzni 26.09.2022 Yatırım yoluyla oturma izni, size ekonomisine bir yatırım karşılığında başka bir ülkede yasal olarak daimi ikamet statüsü edinme fırsatı sunar. Daimi ikamet, hamiline ev sahibi ülkede yasal olarak yaşamasına, çalışmasına, okula gitmesine ve sağlık hizmetlerine erişmesine izin veren bir vize statüsüdür. Daimi oturma iznine sahip olmak, kişinin o ülkede belirli bir süre yaşamış olması koşuluyla, sonunda vatandaşlığa hak kazanmasına doğru giden altın bir yoldur diyebiliriz. Bu nedenle olacak olmalı ki, Golden Visa, yani Altın Vize programı olarak adlandırılmaktadır.

Oturma İzni ve Vatandaşlık Arasındaki Fark

Göç programları dünya çapında farklılık gösterir ve her birinin onu diğerinden farklı kılan koşulları ve gereksinimleri vardır. Oturma izni almanın vatandaşlık almak anlamına geldiğine dair yanlış bir kanı oluşabilir. Bu nedenle ikamet ve vatandaşlık arasındaki farklara kısaca bir göz atmakta fayda var.

Vatandaşlık almak sizi o ülkenin vatandaşı yapar ve vatandaş olarak o ülkede yaşama, okuma, çalışma, oy kullanma ve sağlık hizmeti alma hakkına sahip olursunuz.

Oturma izni ise, bir kişinin belirli bir ülkede uyması gereken koşullarla ikamet etmesine müsade eden bir izindir. Oturum izni ile oy kullanma hakkı gibi siyasi haklardan yararlanamazsınız ve bu izin çalışma, eğitim veya yatırım gibi belirli nedenlerle verilir.

Bu noktada ise güzel bir haberimiz var! Golden Visa oturma izni, sıradan bir oturum izninden çok daha fazlasını size sunuyor...

Neden Golden Visa Programları

Basit! Çünkü, Golden Visa, iş ve yaşam tarzı fırsatlarını arttırma ve pazar erişimini genişletme olanakları nedeniyle, yüksek net değerli bir portföyü optimize etmenin anahtarıdır. Altın vize almak, değişken bir dünyada ekonomik ve politik risklere karşı mümkün olan en iyi sigorta poliçesidir. Altın vize programları, global mobiliteye olanak sağlamanın yanı sıra, varlıklı bireylere fiziksel olarak daha elverişli bir ülkeye yerleşme ve o ülkede yaşama, çalışma, eğitim görme ve sağlık hizmeti alma hakkı dahil olmak üzere tam oturma haklarına erişme seçeneği sunar.

Golden Visa ile siz yatırımcılar ve aileniz dünya çapında bir dizi iş, kariyer, eğitim, sağlık, vergi ve yaşam tarzı fırsatlarına erişim sağlarsınız. Örneğin, beş yıl sonra vatandaşlık hakkı sunan Portekiz Golden Visa Oturma İzni Programı gibi birçok altın vize programı, başarılı başvuru sahibinin birkaç yıl ikamet ettikten sonra vatandaşlık başvurusunda bulunmasına izin verir. Yunanistan Golden Visa Oturma İzni Programı, yatırımcıların yedi yıl sonra vatandaşlık başvurusunda bulunmalarına ve 10 yıl sonra Yatırım Yoluyla İkamet Programına başvurmalarına olanak tanır.

Yatırım seçenekleri, belirli programın kendine has gereksinimlerine bağlıdır fakat gayrimenkul yatırımı, yatırımcılar arasında en popüler seçenektir. Uluslararası gayrimenkul, uzun vadeli kalıcılığı nedeniyle küresel yatırımcılar için her zaman güvenilir seçim olmuştur. Bu nedenle gayrimenkul satın alma veya kiralama, Kıbrıs, Yunanistan, Malta ve Portekiz dahil olmak üzere popüler AB ülkeleri ile yatırım programlarıyla ikamet etmenin önemli bir itici gücü ve şartıdır. Gayrimenkul bağlantılı altın vize programları, uluslararası gayrimenkul yatırımının denenmiş ve test edilmiş faydalarının yanı sıra, kişinin yer değiştirme veya emeklilik (veya her ikisi) seçeneklerini artırma ek avantajına sahiptir. Bu tür bir hibrit yatırım size ömrünüz boyunca potansiyel kazanımlar sağlayacaktır.

Geleceğinize Güçlü bir Yatırım Yapın

Siz ve sevdikleriniz için, sayısız avantaj sunan Golden Visa programlarından faydalanarak bugününüze ve geleceğinize akıllıca bir yatırım yapabilirsiniz. Yunanistan, Portekiz, Malta altın vize programları, günümüzün en önde gelen Golden Visa programları olup, doğru bir danışmanlık hizmetiyle oldukça kolay ve sorunsuz bir sürece dönüşüyor!

Türkiye'de ve dünyanın farklı yerlerinde bulunan saygın hukuk büroları ve danışmanlık şirketleri ile ortak çalışmalarımız ile bir çok farklı ülkeden farklı vatandaşlık, oturum izni ve yatırım seçeneklerini müşterilerimize sunmaktayız. Invest Your Dreams Danışmanlık olarak, birinci önceliğimiz danışanlarımıza kolay ve güvenli bir süreç yaşatmaktır. Aklınıza takılan her türlü düşünceniz için lütfen bizimle iletişime geçin! Size kapsamlı bir danışmanlık sunmak ve hayallerinize destek olmak için buradayız...